Apostilácia cestovného pasu

//Apostilácia cestovného pasu

Či už sa chystáte pracovať v zahraničí, plánujete svadbu v exotickej destinácii alebo chcete v zahraničí študovať, budete potrebovať apostilovať váš pas.

Apostil je jednotne uznávaná certifikácia pravosti (legitimity), akceptujú ju všetky čenské krajiny Haagskeho dohovoru z roku 1961. V prípade nečlenských krajín je potrebný proces legalizácie prostredníctvom veľvyslanectva alebo konzulátu cieľovej krajiny.

Pokiaľ splníte potrebné náležitosti, na apostilovanie cestovného pasu nebudeme potrebovať jeho originál, ale bude nám stačiť len farebná fotokópia.

Čo je potrebné k apostilácii cestovného pasu?

Namiesto toho, aby ste nám posielali originál pasu, stačí ak zašlete farebnú kópiu, s nasledujúcim textom na spodnej strane:

„Týmto potvrdzujem, že ide o reálnu a správnu kópiu môjho cestovného pasu.“

(podpis a dátum)

Toto vyhlásenie nám buď pošlete notársky overené alebo necháte notárske overenie aj apostiláciu na nás. Ak nám posielate notárom overenú kópiu, overte si, že notár vie, na aký účel ju máte. Je totiž potrebné, aby postupoval podľa správneho znenia (niektoré štáty požadujú odlišné typy potvrdení), musia byť podpísané, opečiatkované a musia obsahovať registračné číslo a dátum platnosti.

Spolupráca s „Apostille s.r.o.“

Využite Apostille s.r.o. pre čo najrýchlejší proces apostilácie vášho pasu. Odporúčame však začať s predstihom, aby ste predišli prípadnému narušeniu cestovných plánov. Vďaka nášmu expresnému servisu vieme riešiť aj urgentné situácie.

Postup je jednoduchý. Vyplňte objednávkový formulár a zašlite farebnú kópiu pasu. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte, buď telefonicky alebo mailom, sme tu pre vás 7 dní v týždni.

V Apostille s.r.o. sa špecializujeme na apostiláciu a legalizáciu. Vieme, na koho sa obrátiť a ako najviac urýchliť všetky procesy. Nedovoľte, aby detaily akými je získanie apostilu pre váš cestovný pas, spomalili vaše plány. Nechajte to všetko na nás.

By | 2019-12-18T16:46:32+02:00 december 18th, 2019|Apostille|0 Comments

About the Author: