Potrebujete apostilizačné služby v Austrálii?

Ak cestujete do/z Austrálie pravdepodobne vám ani nenapadne, že by ste potrebovali overené dokumenty. No existujú prípady, v ktorých to od vás budú vyžadovať. Ak napríklad majú byť vaše dokumenty spracované v Európe, musia byť overené. Na tento účel môžete využiť služby notára v Austrálii.

kAustrálsky notársy úrad je zastupiteľský orgán vlády, ktorý vám môže pomôcť pri overovaní podpisov a totožnosti. Notárovi sa preukážete občianskym preukazom a v jeho prítomnosti podpíšete dôležité dokumenty, ktoré tak nadobudnú platnosť. Na dôkaz notárskeho overenia je dokument obstaraný pečiatkou.

Avšak v prípade dokumentov pre medzinárodný styk, akými sú pracovné víza, sobášny list alebo dokumenty potrebné na založenie firmy, môže byť vyžadovaná apostila. Apostila je podobná notársky overenému dokumentu, avšak jej platnosť sa týka všetkých krajín Haagskeho dohovoru z roku 1961 (vrátane Spojeného kráľovstva, Spojených štátov a Austrálie).

Proces nie je až tak náročný, ako sa môže zdať. Keďže apostila overuje tieto dôležité dokumenty, proces sa zjednoduší – v podstate si dohodnete stretnutie s jednou osobou, namiesto viacerých stretnutí. Všetko vybavíte na jednom mieste, a nemusíte využiť služby konzulátu. Austrálska vláda zaznamená detaily akejkoľvek pečiatky udelenej apostily na zefektívnenie procesu.

Odkedy vstúpili do platnosti pravidlá Haagskeho dohovoru, sa proces apostilácie zrýchlil, no ešte stále môže byť časovo náročný. A preto neváhajte osloviť profesionálov, ako sme my. Vo vašom mene zabezpečíme všetky služby týkajúce sa apostilácie. Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás čo najskôr kontaktovať.

By | 2019-11-25T12:13:25+02:00 november 25th, 2019|Apostille|0 Comments

About the Author: